Personvern
×
Merk: Dette nettstedet bruker informasjonskapsler (cookies).
Merk: Dette nettstedet bruker informasjonskapsler (cookies).
Se retningslinjer
Jeg forstår
Startside
Personside
Etterkommere av Sara Lucia Jensdatter Bull
Skriv ut
Logg inn
Generasjoner
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Standard
(current)
Kompakt
Vertikalt
Bare Tekst
Generasjon Format
Tabeller
PDF
NB: Du må kanskje dra eller bla ned for å se hele treet.
Niels Hanssen Tausan
1660-
Niels Hanssen Tausan
F:
1660
Tingvoll
D:
Trondheim
Nikolai Hanssen Tausan, landkirkurg
1661-1705
Nikolai Hanssen Tausan, landkirkurg
F:
1661
Tingvoll
D:
30 Okt 1705
Bordøy, Færøyene
Hans Jensen Tausan, skipper
Før 1697-Ett 1717
Hans Jensen Tausan, skipper
F:
Før 1697
D:
Ett 1717
herr Jens Hanssen Tausan, sogneprest
1663-1697
herr Jens Hanssen Tausan, sogneprest
F:
1663
Tingvoll
D:
16 Aug 1697
Tingvoll
Ingeborg Hansdatter Wesling
Ca 1670-1745
Ingeborg Hansdatter Wesling
F:
Ca 1670
Trondhjem
G:
Ca 1690
D:
28 Jun 1745
Røros
Peder Hanssen Tausan
Ca 1665-
Peder Hanssen Tausan
F:
Ca 1665
Tingvoll
Kirsten Hansdatter Tausan
Ca 1667-1743
Kirsten Hansdatter Tausan
F:
Ca 1667
Tingvoll
D:
1743
Kvalvåg, Tingvoll
Jacob Johanssøn Mechlenborg, handelsmann
Ca 1630-1695
Jacob Johanssøn Mechlenborg, handelsmann
F:
Ca 1630
Kvalvåg, Tingvoll
G:
1690
Tingvoll
D:
1695
Kvalvåg, Tingvoll
Jørgen Hanssøn Femmer, offiser
1669-1732
Jørgen Hanssøn Femmer, offiser
F:
1669
Bøen, Torvik, Øre (Gjemnes)
G:
1698
D:
30 Apr 1732
Kvalvåg, Tingvoll
Dorothea Catharina Hansdatter Tausan
Ca 1669-1751
Dorothea Catharina Hansdatter Tausan
F:
Ca 1669
Tingvoll
D:
1751
Stangvik, Surnadal
Johan Christophersen Røgh, lensmann
Ca 1665-
Johan Christophersen Røgh, lensmann
F:
Ca 1665
Stangvik
Elen Henriksdatter Rytter
1693-1758
Elen Henriksdatter Rytter
F:
1693
D:
1758
Abel Margrete Christiansdatter Grøn
Hans Christian Harboe Christiansen Grøn
Daniel Grøn
Elisabeth Schauer Christiansdatter Grøn
Peter Harboe Grøn
Jens Mangelsen Grøn
Dorthea Cathrine Grøn
Dorothea Cathrine Tausan
1736-1782
Dorothea Cathrine Tausan
F:
26 Aug 1736
?Thausen, Beitstad, Steinkjer, Trondelag
D:
22 Feb 1782
Christian Hanssen Grøn, major
1723-1781
Christian Hanssen Grøn, major
F:
Sep 1723
Trøndelag
G:
Ja, ukjent dato
D:
8 Mai 1781
Viken gård, Inderøy, Trøndelag
Ida Margrethe Tausan
1737-1738
Ida Margrethe Tausan
A:
20 Nov 1737
Beitstad, Steinkjer
D:
1738
Beitstad, Steinkjer
Jens Henriksen Rytter Tausan, fogd i Inderøy
Ca 1699-1748
Jens Henriksen Rytter Tausan, fogd i Inderøy
F:
Ca 1699
Ytre Stangvik, Stangvik, Surnadal, Møre- og Romsdal
D:
16 Sep 1748
Inderøy, Trøndelag
Bente Kirstine Steensdatter
Ca 1710-Før 1739
Bente Kirstine Steensdatter
F:
Ca 1710
D:
før 1739
Beitstad, Steinkjer
Lisbet Hansdatter Thode
1709-
Lisbet Hansdatter Thode
A:
23 Mai 1709
Nykirken, Bergen, Vestland
G:
27 Mai 1739
Nidaros Domkirke (Nidarosdomen), Trondheim
Nils Henriksen Rytter
1700-1744
Nils Henriksen Rytter
F:
1700
D:
1744
Gidsken Henriksdatter Rytter
Ca 1710-
Gidsken Henriksdatter Rytter
F:
Ca 1710
Stangvik, Surnadal, Møre og Romsdal
Henrik Henriksen Rytter på Stangvik
1655-Ca 1712
Henrik Henriksen Rytter på Stangvik
F:
1655
Ytre Stangvik gods, Surnadal, Nordmøre
G:
Ca 1692
D:
ca 1712
Ytre Stangvik gods, Surnadal, Nordmøre
herr Lorentz Holst Marcusen Sodemann, sogneprest
1735-1807
herr Lorentz Holst Marcusen Sodemann, sogneprest
F:
11 Jun 1735
Trondheim
D:
1807
Peder Rasmus Lyng, jurist og stortingsmann
1799-1863
Peder Rasmus Lyng, jurist og stortingsmann
F:
1799
D:
1863
Ole Petter Rasmussen Lyng, oberst
1762-1823
Ole Petter Rasmussen Lyng, oberst
F:
18 Jan 1762
D:
26 Apr 1823
Ingeborg Anna Falck
1774-1810
Ingeborg Anna Falck
F:
1774
G:
21 Feb 1799
Trondhjem
D:
1810
Christine Margrethe Sodemann
Ca 1736-1809
Christine Margrethe Sodemann
F:
Ca 1736
Beitstad, Steinkjer
D:
25 Jan 1809
Rasmus Olsen Lyng, kjøpmann
1734-1769
Rasmus Olsen Lyng, kjøpmann
F:
1734
Verdalsora, Trondelag
D:
1769
Stod, Steinkjer, Trondelag
Birgitte Andersdatter Tausan
1704-1748
Birgitte Andersdatter Tausan
F:
1704
D:
1748
Marcus Holst Sodemann, handelsmann og gruveeier
1704-1755
Marcus Holst Sodemann, handelsmann og gruveeier
F:
1704
Flensburg, Schleswig-Holstein
D:
1755
Anders Hanssen Tausan
1671-1707
Anders Hanssen Tausan
F:
1671
Tingvoll
D:
1707
Kirstine Marcusdatter (Holst)
Ca 1680-
Kirstine Marcusdatter (Holst)
F:
Ca 1680
Sara Hansdatter Tausan
1673-1724
Sara Hansdatter Tausan
F:
Jan 1673
Tingvoll
D:
1724
Kobberholmen, Veøy
herr Nicolai Engelhart, sogneprest
1668-1719
herr Nicolai Engelhart, sogneprest
F:
1668
G:
Ca 1695
D:
1719
Veøy, Romsdal
Anna Hansdatter Tausan
Ca 1675-Før 1717
Anna Hansdatter Tausan
F:
Ca 1675
Tingvoll
D:
Før 1717
herr Hans Nielsen Tausan, sogneprest Tingvold
1626-1697
herr Hans Nielsen Tausan, sogneprest Tingvold
F:
1626
Støren, Midtre Gauldal
D:
29 Jun 1697
Tingvoll
Birgitte Pedersdatter Schjelderup
Ca 1628-1677
Birgitte Pedersdatter Schjelderup
F:
Ca 1628
G:
25 Sep 1659
Tingvoll, Nordmøre
D:
1677
Tingvoll
Søren Nielsen Tausan
1630-
Søren Nielsen Tausan
F:
1630
Støren, Midtre Gauldal
Berit Nilsdatter Tausan
1631-
Berit Nilsdatter Tausan
F:
1631
D:
Tingvoll
herr Niels Nielsen Tausan, prest i Våler
Ca 1634-
herr Niels Nielsen Tausan, prest i Våler
F:
Ca 1634
Støren, Midtre Gauldal
D:
Våler (Præst til Vaaler i Agershuus Stift)
Lisbeth Nielsdatter Tausan
1640-
Lisbeth Nielsdatter Tausan
F:
1640
Støren, Midtre Gauldal
herr Iver Olufsen, sogneprest
-Ca 1683
herr Iver Olufsen, sogneprest
G:
Ca 1660
D:
Ca 1683
Clara Nielsdatter Tausan
1640-1717
Clara Nielsdatter Tausan
F:
1640
Tolga, Innlandet
D:
27 okt 1717
Støren, Midtre Gauldal, Sør-Trøndelag
herr Jacob, prest til Frosta
Sophie Margrethe Claussen Schult
Ca 1749-1824
Sophie Margrethe Claussen Schult
F:
Ca 1749
Tolga, Innlandet
D:
1824
Orkdal
Jens Nicolai Clausen Schult, hytteskriver
1754-1843
Jens Nicolai Clausen Schult, hytteskriver
F:
2 Apr 1754
Tolga, Innlandet
D:
8 Feb 1843
Sparbu, Trøndelag
Maren Marie Einersdatter Skavlan
1761-1843
Maren Marie Einersdatter Skavlan
F:
20 Mai 1761
Stadsbygd
G:
7 Apr 1781
Rein, Stod, Steinkjer
D:
21 Apr 1843
Gidsken Kjerstina Pedersdatter Schjelderup
Før 1714-1761
Gidsken Kjerstina Pedersdatter Schjelderup
F:
før 1714
Tolga, Innlandet
D:
10 Apr 1761
Tolga, Innlandet
herr Claus Lauritzen Schultz, sogneprest
1696-1767
herr Claus Lauritzen Schultz, sogneprest
F:
10 Apr 1696
Faaborg, Midtfyn, Syddanmark, Danmark
G:
6 Apr 1749
Tolga, Innlandet
D:
6 Jun 1767
Tolga, Innlandet
Peder Pedersen Schjelderup
Ca 1670-1755
Peder Pedersen Schjelderup
F:
ca 1670
D:
12 Apr 1755
Tolgen hytteplass, Tolga, Innlandet
Lucia Andersdatter Hagerup
Ca 1679-
Lucia Andersdatter Hagerup
F:
ca 1679
G:
Ja, ukjent dato
Elisabeth Joritzdatter With
Proprietær Torstein Joritzen With
Ingeborg Jacobsdatter With
Anne Christine Pedersdatter Schjelderup
1675-1730
Anne Christine Pedersdatter Schjelderup
F:
1675
Støren, Sør-Trøndelag
D:
1730
Klokker Joritz (George) Torsteinsen With, klokker på Støren
1661-1700
Klokker Joritz (George) Torsteinsen With, klokker på Støren
F:
1661
Åsskard, Stangvik, Nordmøre
G:
Støren, Midtre Gauldal, Sør-Trøndelag
D:
ca. 1700
Støren, Midtre Gauldal, Sør-Trøndelag
Joritz Andersen Aalborg
1705-
Joritz Andersen Aalborg
F:
1704/05
Christen Andersen Aalborg, lensmann og jordeier
1664-1705
Christen Andersen Aalborg, lensmann og jordeier
F:
1664
Aalborg, Danmark
G:
8 Jan 1704
Støren, Sør-Trøndelag
D:
1705
Kvikne (Tynset)?, Hedmark
herr Peder Jørgensen Schjelderup, sogneprest
1637-1721
herr Peder Jørgensen Schjelderup, sogneprest
F:
26 Jun 1637
Trondheim
G:
1665
D:
11 Aug 1721
Støren, Trøndelag
Kirsten Nielsdatter Balg
Ca 1610-1689
Kirsten Nielsdatter Balg
F:
Ca 1610
Støren, Midtre Gauldal, Sør-Trøndelag
D:
1689
Støren, Midtre Gauldal, Sør-Trøndelag
herr Niels Hanssen Tausan, sokneprest Støren
-1654
herr Niels Hanssen Tausan, sokneprest Støren
F:
Løsing, Jylland, Løsning, Danmark
G:
1630
Støren, Midtre Gauldal, Sør-Trøndelag
D:
11 Mar 1654
Støren, Midtre Gauldal, Trøndelag
Elisabeth Nilsdatter Balg
1610-
Elisabeth Nilsdatter Balg
F:
1610
Nils Jenssen Parelius, visepastor
-1700
Nils Jenssen Parelius, visepastor
D:
1700
Peder Jenssen Parelius, hospitalprest
-1710
Peder Jenssen Parelius, hospitalprest
D:
1710
Anna Jensdatter Parelius
-1694
Anna Jensdatter Parelius
D:
1694
Tolga, Innlandet
Lucie Jensdatter Parelius
1651-1725
Lucie Jensdatter Parelius
F:
1651
D:
1725
Johan Joachim Irgens, secondløytnant.
Ca 1651-1725
Johan Joachim Irgens, secondløytnant.
F:
Ca 1651
D:
1725
Lucie Nilsdatter Balg
1620-1652
Lucie Nilsdatter Balg
F:
1620
D:
1652
herr Jens Clausen Parelius, sogneprest og sagbrukseier
1585-1667
herr Jens Clausen Parelius, sogneprest og sagbrukseier
F:
12 Mar 1585
Borgund prestegård, Møre og Romsdal
G:
1639
D:
1667
Karen Nilsdatter Balg
Ca 1620-1680
Karen Nilsdatter Balg
F:
Ca 1620
D:
1680
Jacob Jesper Gutschwager
Birgitte Gutschwager
Jacob Gutschwager
1770-
Jacob Gutschwager
A:
25 Mar 1770
Fosnes, Trøndelag
Peter Jacob Gutschwager
1771-
Peter Jacob Gutschwager
A:
29 Sep 1771
Fosnes, Trøndelag
Friderich Gutschwager (Moldvig)
Ukjent
Peter Lorentsen Hedemark
1771-
Peter Lorentsen Hedemark
F:
1771
Sara Gutschwager
1746-
Sara Gutschwager
F:
1746
Lorents Hedemark
Lorents Hedemark
G:
Ja, ukjent dato
Foldereid, Trøndelag
Elisabeth Johanna Gutschwager
1747-
Elisabeth Johanna Gutschwager
A:
2 Jul 1747
Kolvereid, Nærøy, Ytre-Namdalen, Trøndelag
soldat Jørgen Johansen Finnestrand
soldat Jørgen Johansen Finnestrand
G:
Ja, ukjent dato
Nærøy, Trøndelag
Drude Cathrina Lorentsdatter Hedemark
1774-
Drude Cathrina Lorentsdatter Hedemark
F:
1774
Foldereid, Nord-Trøndelag, Norge
Lorents Hedemark
Lorents Hedemark
G:
1770
Foldereid, Nærøysund, Trøndelag, Norge
Margrethe Gutschwager
1750-
Margrethe Gutschwager
F:
1750
Laurits Pedersen Kierulf
Laurits Pedersen Kierulf
G:
10 Apr 1780
Bergen, Vestland
Elen Johanna Gutschwager
1754-
Elen Johanna Gutschwager
F:
1754
Claus Christopher Gutschwager
1755-
Claus Christopher Gutschwager
F:
1755
Drude Cathrine Parelius
1715-1794
Drude Cathrine Parelius
F:
ca. 1715
Sparbu, Trøndelag
D:
12 Des 1794
Bergen, Vestland
Friedrich Wilhelm Gutschwager, kaptein
-1756
Friedrich Wilhelm Gutschwager, kaptein
F:
Ungarn
G:
8 Nov 1746
Nærøy, Trøndelag
D:
27 Sep 1756
Nærøy, Trøndelag
herr Claus Olsen Parelius, sogneprest
Margretha Jacobsdatter Rickert
1678-1749
Margretha Jacobsdatter Rickert
F:
1678
D:
1749
Maren Nilsdatter Balg
Ca 1630-1722
Maren Nilsdatter Balg
F:
Ca 1630
D:
1722
herr Ole Jensen Parelius, sogneprest
-1701
herr Ole Jensen Parelius, sogneprest
D:
1701
Peder Nilsen Balg Støren, kjøpmann
Ca 1630-Før 1703
Peder Nilsen Balg Støren, kjøpmann
F:
Ca 1630
D:
Før 1703
Sara Jensdatter Rogert
ca 1670?-Ca 1720
Sara Jensdatter Rogert
F:
ca 1670?
D:
ca 1720
Hr. Jacob Jørgensen Wesseltoft
Hr. Jacob Jørgensen Wesseltoft
G:
Ja, ukjent dato
Anne Nilsdatter Balg
Ca 1630-
Anne Nilsdatter Balg
F:
Ca 1630
Hr. Jens Willumsen Rogert
Ca 1624-1671
Hr. Jens Willumsen Rogert
F:
ca 1624
G:
Ja, ukjent dato
D:
1671
Sara Christophersdatter, prestekone
herr Daniel Christopherssøn, sogneprest
1657-1704
herr Daniel Christopherssøn, sogneprest
F:
1657
D:
1704
Ole Munch Ræder
Nicolai Ditlev Ammon Ræder
Johan Georg Ræder
1814-1898
Johan Georg Ræder
F:
21 Mar 1814
Kongsvinger
D:
3 Jan 1898
Kristiania
Hans Jacob Theodor Ræder
1831-1920
Hans Jacob Theodor Ræder
F:
1831
D:
1920
Johan Christopher Ræder, oberst og politiker
1782-1853
Johan Christopher Ræder, oberst og politiker
F:
26 Nov 1782
København, Danmark
D:
16 Jul 1853
Oslo
Karen Sophie Hedvig Olsdatter Munch
1794-1874
Karen Sophie Hedvig Olsdatter Munch
F:
18 Jun 1794
D:
27 Mai 1874
Oslo
Anna Christine Ræder
1784-
Anna Christine Ræder
F:
29 Aug 1784
Catharina Marie Ræder
1786-
Catharina Marie Ræder
A:
5 Jul 1786
København, Danmark
Jens Herman Scheel, overtollbetjent i Brevik
1783-1856
Jens Herman Scheel, overtollbetjent i Brevik
F:
31 Des 1783
D:
7 Nov 1856
Anna Catharina Bernhoft Ræder
1788-1858
Anna Catharina Bernhoft Ræder
F:
31 Jul 1788
Ness, Grytten, Møre og Romsdal
D:
3 Aug 1858
Hamar
Kavalerimajor Eidsvollmann Fredrik Hartvig Johan Heidmann
1777-1850
Kavalerimajor Eidsvollmann Fredrik Hartvig Johan Heidmann
F:
25 Jul 1777
Skogn
G:
1810
Orkdal kirke, Orkdal
D:
18 Okt 1850
Stange
Nicolai Ditlev Ammon Ræder, borgermester
1790-1867
Nicolai Ditlev Ammon Ræder, borgermester
F:
6 Jul 1790
Grytten, Møre og Romsdal
D:
20 Nov 1867
København, Danmark
Anne Margaretha Ræder
1792-1864
Anne Margaretha Ræder
F:
24 Jun 1792
Grytten, Møre og Romsdal, Norge
D:
27 Apr 1864
?Trondheim
Reinert Ulfers, kaptein
1792-1834
Reinert Ulfers, kaptein
F:
15 Mai 1792
Trondheim
D:
23 Apr 1834
Trondheim
Johan Philip Thomas Ræder, generalløjtnant
1795-1869
Johan Philip Thomas Ræder, generalløjtnant
F:
25 Apr 1795
Grytten, Møre og Romsdal
D:
13 Nov 1869
Jacob Thode Ræder, oberst og forfatter
1798-1853
Jacob Thode Ræder, oberst og forfatter
F:
11 Feb 1798
Næs, Gryttens Præstegæld i Romsdalen
D:
18 Jun 1853
København, Danmark
Alexius Frederich Heidemann Ræder, oberstløitnant
1835-
Alexius Frederich Heidemann Ræder, oberstløitnant
F:
21 Feb 1835
Romedal, Hedmark
Severin Henrich Ræder, prokurator
1800-1878
Severin Henrich Ræder, prokurator
F:
15 Jul 1800
Næs, Grytten, Møre og Romsdal
D:
1878
Romedal eller Oslo
Alette Rappe Lowzow
1815-1835
Alette Rappe Lowzow
F:
19 Okt 1815
Løten, Hedmark
D:
8 Mar 1835
Romedal, Hedmark
Inga Synnøve Thaulow Riiber
1897-1988
Inga Synnøve Thaulow Riiber
F:
21 Jun 1897
Kongsberg, Buskerud
D:
22 Apr 1988
Oslo
Kris Ann Riiber
Robert Riiber
-Ja, ukjent dato
Robert Riiber
D:
Ja, ukjent dato
Gunnar Riiber
Harald Johnas Riiber
1995-
Harald Johnas Riiber
F:
1995
Oslo
Jarl Magnus Riiber
1997-
Jarl Magnus Riiber
F:
15 Okt 1997
Oslo
John Alanson Riiber
1965-
John Alanson Riiber
F:
5 Mai 1965
Oslo
Ann Kristin g. Riiber
Ann Kristin g. Riiber
G:
Ja, ukjent dato
Harald Riiber
1931-2023
Harald Riiber
F:
24 Feb 1931
D:
6 Feb 2023
Oslo
Suzanne May
1933-2023
Suzanne May
F:
1 Mai 1933
G:
Ja, ukjent dato
D:
6 Feb 2023
Oslo
Carl Magnus Thaulow Riiber
1899-1985
Carl Magnus Thaulow Riiber
F:
13 Apr 1899
Kongsberg, Buskerud
D:
25 Jul 1985
Vestre Slidre, Valdres
Karen Margrethe Schjelderup Jansen
1906-1998
Karen Margrethe Schjelderup Jansen
F:
27 Nov 1906
D:
1 Okt 1998
Oslo
Peter Nissen Thaulow Riiber, advokat
1901-1982
Peter Nissen Thaulow Riiber, advokat
F:
6 Jul 1901
Kongsberg, Buskerud
D:
17 Jan 1982
Modum, Buskerud
Solveig Christensen
1902-1997
Solveig Christensen
F:
8 Mai 1902
New York, USA
G:
26 Sep 1929
Østre Bærum prestegjeld
D:
23 Feb 1997
Drammen
Carl Caspar Riiber, bergingeniør
1864-1957
Carl Caspar Riiber, bergingeniør
F:
11 Des 1864
Kongsvinger, Hedmark
D:
13 Okt 1957
Oslo
Trine Bolette Thaulow
1872-1943
Trine Bolette Thaulow
F:
19 Mai 1872
Levanger
G:
28 Apr 1896
Andebu, Vestfold og Telemark
D:
24 Sep 1943
Oslo
Severin Henrik Ræder Riiber, farmaceut
1865-1901
Severin Henrik Ræder Riiber, farmaceut
F:
28 Des 1865
Søndre Odalen, Hedmark
D:
1901
Oslo
Claus Nissen Riiber, professor og rektor
1867-1936
Claus Nissen Riiber, professor og rektor
F:
25. April 1867
Stange
D:
3. August 1936
Trondheim
Sigrid Ursula Lorange
1882-1947
Sigrid Ursula Lorange
F:
14 Feb 1882
G:
21 Des 1910
Uranienborg, Oslo
D:
12 Okt 1947
Kai Normann
1901-1976
Kai Normann
F:
23 Nov 1901
D:
16 Okt 1976
Oslo
Ida Ursula Riiber
1871-1933
Ida Ursula Riiber
F:
10 Aug 1871
Drammen, Buskerud
D:
4 Jun 1933
Kristiansand, Agder
Arthur Normann
1869-1954
Arthur Normann
F:
19 Jan 1869
Kristianssand, Agder
G:
3 Apr 1900
Fagerborg prestegjeld, Oslo
D:
1948 el 1954
Kristiansand, Agder
Ditlef Alexius Riiber, revisjonssjef
1872-1963
Ditlef Alexius Riiber, revisjonssjef
F:
6 Okt 1872
Romedal, Hedmark
D:
12 Jun 1963
Kragerø, Telemark
Margoth Kathrine (Kate) g. Riiber
1878-1967
Margoth Kathrine (Kate) g. Riiber
F:
14 Jun 1878
G:
Ja, ukjent dato
D:
9 Okt 1967
Kragerø, Telemark
Aagot Elisabeth Riiber
1915-1992
Aagot Elisabeth Riiber
F:
20 Aug 1915
D:
14 Jul 1992
Trondheim
Agnes Stenberg Riiber
1920-
Agnes Stenberg Riiber
F:
11 Sep 1920
Bolsøy, Molde, Møre og Romsdal
Eivind Amund Normann Riiber, major og karttegner
1875-1921
Eivind Amund Normann Riiber, major og karttegner
F:
5 Feb 1875
Drammen, Buskerud
D:
1 Okt 1921
Molde, Møre og Romsdal
Aagot Stenberg
1891-1988
Aagot Stenberg
F:
6 may1891
Oslo
G:
4 Nov 1911
Uranienborg Menighet, Kristiania
D:
6 Jun 1988
Caspara Petrea Ræder
1841-1912
Caspara Petrea Ræder
F:
10 Feb 1841
Løten, Hedmark
D:
1912
Oslo
Carl Magnus Riiber, sivilingeniør og arkitekt
1825-1905
Carl Magnus Riiber, sivilingeniør og arkitekt
F:
25 Sep 1825
Bjugn, Ørland, Trøndelag
G:
23 Des 1865
D:
21 Sep 1905
Drammen, Buskerud
Severin Henrik jr. Ræder, Kaptein og lærer
1846-1904
Severin Henrik jr. Ræder, Kaptein og lærer
F:
1 Jan 1846
Nordre Gautestad, Romedal, Hedmark
D:
1904
Trondheim
Ida Nanna Amalie Severinsdatter Ræder
1852-1903
Ida Nanna Amalie Severinsdatter Ræder
F:
3 Okt 1852
Gaustad, Romedal, Hedmark
D:
6 Mar 1903
Christiania, Norway
Otto Michael Stoud Platou, kemner
1852-1904
Otto Michael Stoud Platou, kemner
F:
7 Okt 1852
Hamar, Hedmark, Norway
D:
29 Mar 1904
Christiania, Norway
Ida Susanne Amalie Nissen Hagerup
1808-1885
Ida Susanne Amalie Nissen Hagerup
F:
23 Des 1808
Kalundborg, Sjælland, Denmark
D:
23 Jan 1885
Oslo
Johan Georg Ræder
1751-1808
Johan Georg Ræder
F:
2 Aug 1751
Meldal
D:
13 Nov 1808
Kongsvinger
Catharina Margrethe Lind
1759-1820
Catharina Margrethe Lind
F:
11 Jul 1759
København, Danmark
G:
Ja, ukjent dato
D:
9 Apr 1820
Levanger
Johanne Andrea Michaelsdatter Gierlev
1799-
Johanne Andrea Michaelsdatter Gierlev
F:
1799
Aalborg
Abel Marie Ræder
1752-
Abel Marie Ræder
A:
30 Aug 1752
Meldal
Michael Gierlev
Michael Gierlev
G:
3 Jul 1792
Bislev, Aalborg, Danmark
Else Maria Sophia Ræder
1826-Ja, ukjent dato
Else Maria Sophia Ræder
F:
24 Apr 1826
Hitra
D:
Ja, ukjent dato
Hans Horneman Ræder
1790-1851
Hans Horneman Ræder
F:
1790
Hallaren, Frøya
D:
16 Mai 1851
Abigael Johanne Hammond Junghans
1795-1866
Abigael Johanne Hammond Junghans
F:
11 Jul 1795
Heim
G:
1825
D:
30 des 1866
Else Sophie Magdalene Johansdatter Ræder
1827-1843
Else Sophie Magdalene Johansdatter Ræder
F:
10 Mai 1827
106 Oldre, Utset, Hitra (eldre tid)
D:
2 Okt 1843
Ørlandet
Johan Georg Johansen Ræder
1836-1863
Johan Georg Johansen Ræder
F:
17 Jul 1836
Ørlandet
D:
Aug 1863
Chattanooga, U.S.A.
Johan Christopher Ræder, kjøpmann
1792-1857
Johan Christopher Ræder, kjøpmann
F:
20 Feb 1792
Hallaren (Storhallaren), Frøya
D:
13 Jul 1857
Maren Marie Christoffersdatter Rabben
1794-1885
Maren Marie Christoffersdatter Rabben
F:
27 Des 1794
Rabben, Frøya
G:
19 Mai 1826
Fillan kirke, Fillan, Hitra
D:
26 Sep 1885
Thomas Angells hus, Trondheim
Paul Rogert Magelsen Ræder
1795-Ja, ukjent dato
Paul Rogert Magelsen Ræder
F:
6 Jun 1795
Hallaren, Frøya
D:
Ja, ukjent dato
Johan Magelsen Ræder, løytnant
1756-1808
Johan Magelsen Ræder, løytnant
F:
2 Des 1756
?Stangvik
D:
15 Okt 1808
Hallaren, Frøya, Hitra prestegjeld
Else Sophie Rogert
1757-1801
Else Sophie Rogert
F:
1757
G:
21 Jul 1789
Hitra (Frøya)
D:
1801
Frøya
Mens Ascanius Ræder
1804-Ja, ukjent dato
Mens Ascanius Ræder
F:
3 Mai 1804
Hallaren, Frøya
D:
Ja, ukjent dato
Else Sophia Ræder
1805-
Else Sophia Ræder
F:
8 Jun 1805
Hallaren, Frøya
Johan Magnus Singstad Størdal
1875-1900
Johan Magnus Singstad Størdal
F:
29 Sep 1875
Lensvik, Orkland
D:
21 Des 1900
Lensvik, Orkland
Knut Grostad
1907-1977
Knut Grostad
F:
2 Sep 1907
Lensvik, Orkland
D:
23 Des 1977
Lensvik, Orkland
Andrea Hansdatter Bjørnstad
1909-1981
Andrea Hansdatter Bjørnstad
F:
21 Okt 1909
Lensvik, Orkland
G:
1933
D:
3 Jan 1981
Lensvik, Orkland
Johanne Grostad
1909-
Johanne Grostad
F:
17 Jan 1909
Lensvik, Orkland
Bjarne Berntsen Størdal
1901-
Bjarne Berntsen Størdal
F:
18 Feb 1901
Lensvik, Orkland
Johan Magnus Grostad Størdal
1911-1911
Johan Magnus Grostad Størdal
F:
1911
Lensvik, Orkland
D:
1911
Lensvik, Orkland
Johan Magnus Grostad Størdal
1917-1917
Johan Magnus Grostad Størdal
F:
1917
Lensvik, Orkland
D:
1917
Lensvik, Orkland
Anna Kristine Singstad Størdal
1879-
Anna Kristine Singstad Størdal
F:
1879
Lensvik, Orkland
Martin Peter Johansen Grostad
1879-1959
Martin Peter Johansen Grostad
F:
1879
D:
1959
Størdalsbugen, Lensvik
Ingeborg Marie Johansdatter Ræder
1848-
Ingeborg Marie Johansdatter Ræder
F:
10 Feb 1848
Knut Singstad
1845-
Knut Singstad
F:
23 Jan 1845
Jostu, Singstad, Lensvik
G:
16 Jul 1873
Johanna Ræder
1849-
Johanna Ræder
F:
1849
Serine Ræder
1851-
Serine Ræder
F:
1851
Johan Sigvartsen Ræder
Ca 1890-
Johan Sigvartsen Ræder
F:
Ca 1890
Lensvik, Orkland
Parelius Sigvartsen Ræder
Ca 1893-
Parelius Sigvartsen Ræder
F:
Ca 1893
Lensvik, Orkland
Tonje Fjeldberg
1974-
Tonje Fjeldberg
F:
5 Mar 1974
87/23, Fjellheim, Nesset, Ansnes, Hitra
Emil Elshaug
1973-
Emil Elshaug
F:
27 Mar 1973
Trondheim
G:
8 Jul 2006
Tiller kirke, Tiller, Trondheim
Marthe Fjeldberg
1978-
Marthe Fjeldberg
F:
29 Apr 1978
87/100, Parsell ix, Langfjæra, Ansnes, Hitra
Erik Kjærem
1976-
Erik Kjærem
F:
28 Apr 1976
Børsa, Skaun
Aleksander Fjeldberg
1986-
Aleksander Fjeldberg
F:
4 Des 1986
87/100, Parsell ix, Langfjæra, Ansnes, Hitra
Eli Synnøve Fjeldvær,
1952-
Eli Synnøve Fjeldvær,
F:
8 Sep 1952
87/20, Ansnesset, Ansnes, Hitra
Arve Ulrik Fjeldberg
1950-
Arve Ulrik Fjeldberg
F:
11 okt 1950
29/4, Asmundvåg, Hitra
G:
30 Sep 1972
Fillan kirke, Fillan, Hitra
Sondre Fiskvik
Marius Fjeldvær Fiskvik
1981-
Marius Fjeldvær Fiskvik
F:
24 Aug 1981
91/54, Heia, Fillan, Hitra
Signe Westman Fiskvik
2011-
Signe Westman Fiskvik
F:
26 Sep 2011
Anders Fjeldvær Fiskvik
1985-
Anders Fjeldvær Fiskvik
F:
10 Jun 1985
91/54, Heia, Fillan, Hitra
Maria Westman
1983-
Maria Westman
F:
25 Aug 1983
Ørnskjøldsvik, Sverige
Sander
2017-
Sander
F:
14 Feb 2017
Kristin Berdal
1983-
Kristin Berdal
F:
26 Des 1983
Åfjord
G:
26 Aug 2017
Dolm kirke, Dolmøya, Hitra
Toril Fjeldvær
1955-
Toril Fjeldvær
F:
4 Jan 1955
87/20, Ansnesset, Ansnes, Hitra
Ove Fiskvik
1954-
Ove Fiskvik
F:
30 Des 1954
Tynset, Hedmark
G:
21 Jun 1983
Sorenskriveren i Fosen
Hanne Fjeldvær
1981-
Hanne Fjeldvær
F:
1 Jun 1981
87/20, Ansnesset, Ansnes, Hitra
Lene Fjeldvær
1983-
Lene Fjeldvær
F:
5 des 1983
87/143 Sjøheim, Nesset, Ansnes, Hitra
Roger Furberg
Sanna Fjeldvær
1989-
Sanna Fjeldvær
F:
18 Sep 1989
87/143 Sjøheim, Nesset, Ansnes, Hitra
Anton Fjeldvær
1958-
Anton Fjeldvær
F:
24 mai 1958
87/20, Ansnesset, Ansnes, Hitra
Inger Karin Norbotn
1959-2009
Inger Karin Norbotn
F:
17 Sep 1959
Dolmøya, Hitra
G:
18 Aug 1979
Hitra kirke, Melandsjø, Hitra
D:
30 Mai 2009
i en tragisk båtulykke i Knarrlagsundet.
Åse Langnes
1928-
Åse Langnes
F:
9 Sep 1928
Løkkhaugen, Agdenes
Sivert Fjeldvær
1927-1978
Sivert Fjeldvær
F:
8 Okt 1927
87/20, Ansnesset, Ansnes, Hitra
G:
31 Sep 1951
Fillan kirke, Fillan, Hitra
D:
4 Sep 1978
87/20, Ansnesset, Ansnes, Hitra
Aksel Melvin Sandhaugen
1929-2023
Aksel Melvin Sandhaugen
F:
25 des 1929
Folldal, Innlandet
G:
27 Jun 1987
Trondheim tinghus
D:
30 Des 2023
Hitra
Elfrida Ræder
1897-1979
Elfrida Ræder
F:
11 Aug 1897
Årem, Lensvik, Orkland
D:
27 Feb 1979
Melhus
Sigvard Gustav Gudmundsen Langnes
1892-1982
Sigvard Gustav Gudmundsen Langnes
F:
14 Nov 1892
Langnes, Eide, Møre og Romsdal
D:
1 Jul 1982
Melhus
Sigvart Johansen Ræder
1853-1900
Sigvart Johansen Ræder
F:
1853
D:
1896-1900
Anne Marta Pedersdatter
1864-1954
Anne Marta Pedersdatter
F:
18 Okt 1864
Lensvik, Orkland
D:
11 Sep 1954
Lensvik, Orkland
Marta Ræder
1885-
Marta Ræder
F:
1885
Rissa
Marie Ræder
1887-1926
Marie Ræder
F:
1887
D:
9 Mar 1926
Johan Ræder
1889-1915
Johan Ræder
F:
15 Feb 1889
D:
6 Feb 1915
Rissa
Bjarne Ræder
1890-1920
Bjarne Ræder
F:
2 Des 1890
Følgrenda, Rissa
D:
6 Jan 1920
Rissa
Karl Ræder
1892-1981
Karl Ræder
F:
19 Nov 1892
D:
30 Okt 1981
Levanger
Einar Ræder
1896-1976
Einar Ræder
F:
2 Mar 1896
Følgrenda, Rissa
D:
10 Mar 1976
Levanger
Helge Ræder
1939-2023
Helge Ræder
F:
17 Nov 1939
D:
24 Jan 2023
Oslo
Grete Ræder
1943-
Grete Ræder
F:
1943
Øyvind Ræder
1947-2008
Øyvind Ræder
F:
2 Okt 1947
D:
24 Jan 2008
Evenes, Ofoten, Nordland
Trygve Ræder
1898-1982
Trygve Ræder
F:
23 Des 1898
Rissa
D:
24 Feb 1982
Trondheim
Gudrun Ræder, f. Hoel
1915-1997
Gudrun Ræder, f. Hoel
F:
22 Jun 1915
G:
1939
D:
11 Jun 1997
Trondheim
Bernt Johannes Ræder
1857-
Bernt Johannes Ræder
F:
14 Jan 1857
Kibnes, Lensvik
Margrethe Karlsdatter Krognes
1855-1931
Margrethe Karlsdatter Krognes
F:
6 Des 1855
D:
15 Mai 1931
Rissa
Petter Elias Ræder
1860-
Petter Elias Ræder
F:
1860
Johan Magelsen Ræder
1807-1868
Johan Magelsen Ræder
F:
4 Jan 1807
Hallaren, Frøya
D:
19 Jul 1868
Lensvik, Orkland
Elen Marta Sevaldsdatter
1823-1907
Elen Marta Sevaldsdatter
F:
24 Nov 1823
Rissa, Trøndelag
G:
21 Jul 1846
Rissa kirke
D:
11 Nov 1907
Lensvik, Orkland
Hendrika Maria Ascanius Bie
1779-
Hendrika Maria Ascanius Bie
F:
1779
Oslo
G:
1 Sep 1803
Fredrik Wilhelm Bruenech
1788-
Fredrik Wilhelm Bruenech
F:
1788
Catharina Maria Bruenech
1789-
Catharina Maria Bruenech
F:
1789
Peter Christian Bjørnskow Bruenech
1815-1833
Peter Christian Bjørnskow Bruenech
F:
8 Sep 1815
Rakkestad, Østfold
D:
17 Apr 1833
Knut Mamen Adolf Richard Bruenech
1817-1817
Knut Mamen Adolf Richard Bruenech
F:
31 Mai 1817
Rakkestad, Østfold
D:
26 Sep 1817
Rakkestad, Østfold
Caspar Fredrik Wilhelm Bruenech
1819-1819
Caspar Fredrik Wilhelm Bruenech
F:
15 Jul 1819
Rakkestad, Østfold
D:
29 Aug 1819
Rakkestad, Østfold
Johan Christoffer Bruenech
1791-1840
Johan Christoffer Bruenech
F:
5 Apr 1791
Inderøya, Nord-Trøndelag?
D:
10 Feb 1840
Moss, Østfold
Boel Maria Aagaard
1782-1821
Boel Maria Aagaard
F:
1782
Vikstrøm, Melandsjø, Hitra
G:
27 Feb 1814
Rakkestad, Østfold
D:
14 Mar 1821
Rakkestad, Østfold
Gabriel Bruenech
1792-
Gabriel Bruenech
F:
1792
Richard Mathias Bruenech
1795-
Richard Mathias Bruenech
F:
1795
Karen Sophia Bruenech
1798-
Karen Sophia Bruenech
F:
1798
Ane Catharina Bruenech
1800-
Ane Catharina Bruenech
F:
1800
Anna Cathrine Ræder
1758-1843
Anna Cathrine Ræder
F:
1758
D:
1843
Peder Christian Bruenech, major
1747-1828
Peder Christian Bruenech, major
F:
1 Sep 1747
Fosslia, Stjørdal
G:
4 Sep 1786
D:
9 Okt 1828
Elie gård, Børsa
Johan Christoffer Ræder Pedersen Koch
1790-Ja, ukjent dato
Johan Christoffer Ræder Pedersen Koch
F:
1790
Frøya
D:
Ja, ukjent dato
Petroline Ingerleiv Ræder Koch
1791-1867
Petroline Ingerleiv Ræder Koch
F:
5 Mar 1791
Sula, Frøya
D:
18 Des 1867
Evjen, Orkdal prestegjeld
Sara Cathrine Ræder
Ca 1760-
Sara Cathrine Ræder
F:
Ca 1760
Peder Ingelaus Koch
1754-1790
Peder Ingelaus Koch
F:
1754
G:
31 Jul 1789
D:
28 Jun 1790
Bergen, Vestland
Melcior Andreasen Riiber
1794-1794
Melcior Andreasen Riiber
F:
1794
Sula, Frøya
D:
1794
Sula, Frøya
Andreas Melchiorsen Riiber
1769-1795
Andreas Melchiorsen Riiber
F:
1769
G:
26 Apr 1794
D:
1795
Marthe Maria Knutsdatter
1799-
Marthe Maria Knutsdatter
F:
1799
Skjeberg, Østfold
Maren Johanne Ræder
1763-
Maren Johanne Ræder
F:
1763
Knut Bjørnskow
Ca 1744-
Knut Bjørnskow
F:
Ca 1744
Skjeberg, Østfold ?
Andreas Aagaard
1781-
Andreas Aagaard
F:
1781
Vikstrøm, Melandsjø, Hitra
Maren Johanne Mamen
Ca 1808-
Maren Johanne Mamen
F:
Ca 1808
Rakkestad, Østfold
Boel Maria Aagaard
1782-1821
Boel Maria Aagaard
F:
1782
Vikstrøm, Melandsjø, Hitra
D:
14 Mar 1821
Rakkestad, Østfold
Knut Johan Mamen
Ca 1781-1812
Knut Johan Mamen
F:
Ca 1781
Halden
G:
18 Aug 1805
Skjeberg, Østfold
D:
16 Nov 1812
Rakkestad, Østfold
Peter Christian Bjørnskow Bruenech
1815-1833
Peter Christian Bjørnskow Bruenech
F:
8 Sep 1815
Rakkestad, Østfold
D:
17 Apr 1833
Knut Mamen Adolf Richard Bruenech
1817-1817
Knut Mamen Adolf Richard Bruenech
F:
31 Mai 1817
Rakkestad, Østfold
D:
26 Sep 1817
Rakkestad, Østfold
Caspar Fredrik Wilhelm Bruenech
1819-1819
Caspar Fredrik Wilhelm Bruenech
F:
15 Jul 1819
Rakkestad, Østfold
D:
29 Aug 1819
Rakkestad, Østfold
Johan Christoffer Bruenech
1791-1840
Johan Christoffer Bruenech
F:
5 Apr 1791
Inderøya, Nord-Trøndelag?
G:
27 Feb 1814
Rakkestad, Østfold
D:
10 Feb 1840
Moss, Østfold
Cathrine Maria Aagaard
1784-1784
Cathrine Maria Aagaard
A:
21 Jan 1784
Dolm kirke, Dolmøya, Hitra
G:
31 Mar 1784
Dolm gravsted, Dolmøya, Hitra
Mathias Aagaard
Mathias Aagaard
G:
28 Mai 1780
Dolm kirke, Dolmøya, Hitra
Inger Catharina Ræder
1765-
Inger Catharina Ræder
F:
1765
Johan Christopher Ræder, kaptein
Ca 1698-1770
Johan Christopher Ræder, kaptein
F:
Ca 1698
D:
19 Mai 1770
?Stangvik
Cathrine Marie Andersdatter Riiber
1727-1781
Cathrine Marie Andersdatter Riiber
F:
14 Aug 1727
Vikan, Frøya
G:
7 Jan 1751
Hitra
D:
1781
Vikstrøm, Melandsjø, Hitra
Daniel Ræder
1700-1723
Daniel Ræder
F:
1700
D:
1723
Sunndal
Anne Christophersdatter
Ca 1670-1739
Anne Christophersdatter
F:
Ca 1670
Sunndal
D:
1739
Sunndalsøra
Johan Georg Rhäder (Ræder)
-1703
Johan Georg Rhäder (Ræder)
G:
Ca 1697
D:
1703
Fredrik Eggertsen Stockfleth
-1732
Fredrik Eggertsen Stockfleth
G:
1708
D:
1732
Caren Nielsdatter Balg
Ca 1630-Ett 1706
Caren Nielsdatter Balg
F:
Ca 1630
Støren, Gauldal, Trøndelag
D:
Ett 1706
herr Christoffer Danielsen, sogneprest til Sunndal
1630-1696
herr Christoffer Danielsen, sogneprest til Sunndal
F:
1630
Trondheim
D:
8 Nov 1696
Foreldre
herr Jens Andersen Bull, sogneprest
Ca 1550-Ca 1610
Lucia Jensdatter
Ca 1575-1657
Sara Lucia Jensdatter Bull
1585-1652
Sara Lucia Jensdatter Bull
F:
ca. 1585
Støren, Midtre Gauldal, Sør-Trøndelag
D:
25 Mai 1652
Støren, Midtre Gauldal, Sør-Trøndelag
herr Niels Pedersen Balg, sogneprest
1585-1652
herr Niels Pedersen Balg, sogneprest
F:
ca. 1585
D:
25 mai 1652
Støren, Midtre Gauldal, Sør-Trøndelag