Personvern
×
Merk: Dette nettstedet bruker informasjonskapsler (cookies).
Merk: Dette nettstedet bruker informasjonskapsler (cookies).
Se retningslinjer
Jeg forstår
Startside
Personside
Etterkommere av Mette Segebodsdatter Krummedige
Skriv ut
Logg inn
Generasjoner
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Standard
(current)
Kompakt
Vertikalt
Bare Tekst
Generasjon Format
Tabeller
PDF
NB: Du må kanskje dra eller bla ned for å se hele treet.
Johann Friderichsen Budde
Axel Friderichsen Budde
Helle Friderichsdatter Budde
Ursulla Friderichsdatter Budde
Ellen Friderichsdatter Budde
Sophia Friderichsdatter Budde
Matthias Friderichsen Budde, oberstløytnant
Berthe Margrethe Enevoldsdatter Kaas
Regitze Sophie Ovesdatter Giedde
Elisabeth Caspersdatter von Gersdorff
Axel Georg Jørgen Friderichsen Budde
Ide Sophie Friederichsdatter Budde
Melchior Friederich Friederichsen Budde
Vincents Friederichsen Budde
Armegaard Margrethe von Gabel
Karen Sophie Budde
Paul Olsen Gaarder, kaptein
Frederik Otto Friedrichsen Budde
Anna Sophie Henriksdatter Juel
Friederich Otte Friederichsen Budde, oberst
Ide Sophie Vincentsdatter Bildt
Magdalene Sibylle Wibe
Sophie Amalie Christiansdatter Wibe
Søren Christensen Steen, premierløytnant
Anna Sophie Wibe
Hans Beyer, løytnant
Antoinette Wibe
Mortenus Hechman, løytnant
Anne Christine Wibe
Peder Christiansen Wibe, løytnant
Pernille Andersdatter
Johan Christiansen Wibe, kaptein
Ellen Strømsøe
Christian Pedersen Wibe, kaptein
Alette Pedersdatter
Sophie Amalie Wibe
Anne Catherina Friderichsdatter Budde
Peder Michelsen Wibe, lensherre
Joachim Friderich Vind, baron
Christopher Heinrich Friderichsen Budde, major
Vibeke Margrethe Knudsdatter von Paselich
Reinholdt Frederich Mathiasen Budde
Mathias Jochumsøn Budde, kapteinløytnant
Magdalene Olufsdatter
Reinholdt Friderich Jochumsøn Budde
Anne Sabine Skaktavl
Anne Sophie Skaktavl
Christine Abel Skaktavl
Anne Elisabeth Skaktavl
Torbjørn Skaktavl
Jakob Ulrik Skaktavl
Ove Caspar Skaktavl
Inger Dorte Skaktavl
Jokum Fredrik Skaktavl
Dorothea Joachimsdatter Budde
Enevold Torbensen Skaktavl
Anne Margrete Budde
Elsebe Arentsdatter von Kampen
Johan von Hagen
Malene Arntsdatter von Kampen
Laurs Ottesen af Hevring, handelsmann
Johan Henrick Darjes
Elen Joachimsdatter Budde
Arent Michelsen von Kampen, godseier
Agnete Sofie Joachimsdatter Budde
Joachim Friderichsen Budde, kavaleriløytnant
Agnethe von Horgen
Karen Axelsdatter Urup
Friderich Mathiasen Budde
Jørgen Axelsen Urup, til Bjørkeberga
Anne Holgersdatter Ulfstand, til Bosø Kloster
Godslef Friderichsen Budde
Axel Friderichsen Budde
Anne Helene Georgsdatter von Schultz
Sophia Amalie von Schultz
Peter Pedersen Dreyer, generalvegmester
Mathias von Schultz
Christian von Schultz
Johan Arnold von Schultz, oberst
Johanne Catharine Langeland
Anna Sophie Reinholtsdatter von Hoven
Georg Christian von Schultz, general
Helle Friderichsdatter Budde
Reinholdt von Hoven, generalmajor og godseier
Ellen Friderichsdatter Budde, friherreinne
Christian Diderich von Zernichow, friherre, oberst, felttøymester
Friderich Jacobsen Tostrup, klokker (kapellan?)
Alhed Nielsdatter Koch
Christopher Jacobsen Tostrup, student (1676)
Marcus Jacobsen "Nøhring" (Tostrup), capitaine des armes (øverste underoffiser)
NN
Hans Jacobsen Tostrup, premierløytnant
Marta (Marit) Eriksdatter Løken
Eilerich Jacobsen Tostrup, tiendeinnkrever (?)
Hr. Nicolai (Niels) Jacobsen Tostrup, res. kapellan Grip og Kvernes
Mette Susanne Eilersdatter Schøller
(?Andreas) Christian Nielssen Tostrup, ridefogd
Sophie Christiansdatter Holberg
Jakob Jørgensen Schaar
Dordi Rasmusd. (Oppigard) Løkken
Mette Jørgensd. Schaar
Ole Olsen Damli
Inger Jacobsdatter Tostrup
Jørgen Jørgensen Schaar
Hr. Reinholdt Jacobsen Tostrup, sokneprest Rødøy
Birgitte Pedersdatter Strømer
Jacob Friderichsen "Tostrup" (Budde, til Kvam), kapteinløytnant, kompanisjef og jordeier.
Mette Hansdatter "Tostrup" / "Nøhring"
Anne Margrethe Friderichsdatter Budde
Kaptein, kompanisjef Mathias Eriksen Orning
Anne Axelsdatter Urup
Friderich Godslefsen Budde, til Rødslet (Aalborg), oberst
Helle (Helvig) Axelsdatter Urup
Iver Fredriksen Munk (Lange), til Krogsgaard
Helle Margrethe Thomasdatter Nold
Tønne Jacobsen Huitfeldt
Thomas Nold, lensmann Maglø, kaptein Tøjhuset
Axel Axelsen Urup, til Bæltebjerg
Hoffmesterinne Sidsel Knudsdatter Grubbe
fru Helle Jørgensdatter Marsvin, til Vapnö
herr Axel Henrichsen Urup
Johan Jacobsen Beck
Jochum Jacobsen Beck, til Gladsaxe
Anne Jacobsdatter Beck, til Vapnö
Christian Joachimsen von Bülow av Wedendorf, til Engelstad og Smistrup, lensmann Laugholm (Laholm, Halmstad), rittmester (kaptein)
Jacob Lavesen Beck, til Gladsaxe, admiral
Mathias von der Recke, til Neuenburg, Talsen og Cabillen, hoffmester hos hertug von Kettler av Kurland
Kirsten Ludvigsdatter Munk
Christian IV Frederiksen, konge af Danmark-Norge
Ellen Jørgensdatter Marsvin
greve Ludvig Ludvigsen Munk, til Nørlund Slot
Karen Enevoldsdatter Kruse, til Svendstrup
Oluf Christoffersen Parsberg, til Jernit og Palstrup, ridder, riksråd, lensherre Bergenhus, Trondheim, Båhus, Skanderborg og Vestervig, stor eiendomsbesitter
Else Jørgensdatter Marsvin, til Aastrup og Stenalt
Enevold Tygesen Kruse, til Hjermeslevgaard, Ryumgaard, Svendstrup, Kabbel og Stenalt, rentemester, riksråd, riksstattholder Norge, norsk øverstkommanderende, lensherre Akershus og Tranekjær
Karen Ottesdatter Gyldenstierne, til Aunsbjerg og Vraagaard
Jørgen Pedersen Marsvin, riksråd & lensherre
Otte Henriksen Gyldenstierne, til Iversnæs
fru Helvig Mogensdatter Gøye
baron Ludvig Holgersen Rosenkrantz, til Rosendal Baroni
Karen Axelsdatter Mowat
Maximilian Holgersen Rosenkrantz
Holger Fredriksen Rosenkrantz
Justina Ursula Maximiliansdatter van der Lauwick
Frederik Holgersen Rosenkrantz
Rigborg Lauridsdatter Brockenhuus
Karen Christophersdatter Gyldenstierne
Holger Ottesen Rosenkrantz
Christopher Henriksen Gyldenstierne
Anne Tønnesdatter Parsberg
Karen Bentsdatter Bille
Henrik Knudsen (d.y.) Gyldenstierne
Johan Diderich Frølich
Sophie Elisabeth Brun
Bodil Magdalena Nyrop
Cesilie Christine Frølich, g. Schøller
Stie Tønsberg Schøller
Hilleborg Johansdatter von Wetterberg
Johan Fredrik Frølich
Sidsel Jacobsdatter Grubbe
Oberst Johan Diderich von Wetterberg (Wettberg)
Jacob Knudsen Grubbe, til Røgle og Aggersvold, kaptein / rittmester
Hilleborg Clausdatter Daa
Hoffmesterinne Sidsel Knudsdatter Grubbe
Axel Axelsen Urup, til Bæltebjerg
Sidsel Hansdatter Sparre (Skåne)
Knud Jakobsen Grubbe, til Røgle
Hans Knudsen Sparre (Skåne), til Klågerup
Dorothea von Ahlefeldt
Anne Andersdatter Bille
Lensmann, proviantmester Knud Henriksen Sparre (Skåne), til Klågerup
Ridder, riksråd, lensmann Anders Bentsen Bille, til Søholm
Pernille Olsdatter Krognos
Ermegård Eggertsdatter Frille, til Sandholt
Bent Torbensen Bille, til Egede-Søholm
Anne Iversdatter Jul av Sønderjylland
Eggert Christiernsen Frille, til Sandholt, riksråd
Iver Pedersen Jul
Berte Timmesdatter Limbek
Foreldre
Segebod Johansen Krummedige
Cecilie Pedersdatter Skram til Rundtofte
Mette Segebodsdatter Krummedige
Peder Iversen Jul, til Hjemdrup