Personvern
×
Merk: Dette nettstedet bruker informasjonskapsler (cookies).
Merk: Dette nettstedet bruker informasjonskapsler (cookies).
Se retningslinjer
Jeg forstår
Startside
Personside
Etterkommere av Havtore Jonssøn av Sudreimr
Skriv ut
Logg inn
Generasjoner
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Standard
(current)
Kompakt
Vertikalt
Bare Tekst
Generasjon Format
Tabeller
PDF
NB: Du må kanskje dra eller bla ned for å se hele treet.
Peter Ulfsson Roos af Ervalla
Birgitta Ulfsdotter Roos af Ervalla
Katarina Ulfsdotter Roos af Ervalla
Ulv Jonsson Roos af Ervalla
Märta
Birgitte Iversdatter (Jernskjegg Baden)
Johann Friderichsen Budde
Axel Friderichsen Budde
Helle Friderichsdatter Budde
Ursulla Friderichsdatter Budde
Ellen Friderichsdatter Budde
Sophia Friderichsdatter Budde
Matthias Friderichsen Budde, oberstløytnant
Berthe Margrethe Enevoldsdatter Kaas
Regitze Sophie Ovesdatter Giedde
Elisabeth Caspersdatter von Gersdorff
Axel Georg Jørgen Friderichsen Budde
Ide Sophie Friederichsdatter Budde
Melchior Friederich Friederichsen Budde
Vincents Friederichsen Budde
Armegaard Margrethe von Gabel
Frederik Otto Friedrichsen Budde
Anna Sophie Henriksdatter Juel
Friederich Otte Friederichsen Budde, oberst
Ide Sophie Vincentsdatter Bildt
Magdalene Sibylle Wibe
Christian Pedersen Wibe, kaptein
Alette Pedersdatter
Sophie Amalie Wibe
Anne Catherina Friderichsdatter Budde
Peder Michelsen Wibe, lensherre
Joachim Friderich Vind, baron
Christopher Heinrich Friderichsen Budde, major
Vibeke Margrethe Knudsdatter von Paselich
Mathias Jochumsøn Budde, kapteinløytnant
Magdalene Olufsdatter
Reinholdt Friderich Jochumsøn Budde
Dorothea Joachimsdatter Budde
Enevold Torbensen Skaktavl
Anne Margrete Budde
Elen Joachimsdatter Budde
Arent Michelsen von Kampen, godseier
Agnete Sofie Joachimsdatter Budde
Joachim Friderichsen Budde, kavaleriløytnant
Agnethe von Horgen
Karen Axelsdatter Urup
Friderich Mathiasen Budde
Jørgen Axelsen Urup, til Bjørkeberga
Anne Holgersdatter Ulfstand, til Bosø Kloster
Godslef Friderichsen Budde
Axel Friderichsen Budde
Anna Sophie Reinholtsdatter von Hoven
Georg Christian von Schultz, general
Helle Friderichsdatter Budde
Reinholdt von Hoven, generalmajor og godseier
Ellen Friderichsdatter Budde, friherreinne
Christian Diderich von Zernichow, friherre, oberst, felttøymester
Friderich Jacobsen Tostrup, klokker (kapellan?)
Alhed Nielsdatter Koch
Christopher Jacobsen Tostrup, student (1676)
Marcus Jacobsen "Nøhring" (Tostrup), capitaine des armes (øverste underoffiser)
NN
Hans Jacobsen Tostrup, premierløytnant
Marta (Marit) Eriksdatter Løken
Eilerich Jacobsen Tostrup, tiendeinnkrever (?)
Hr. Nicolai (Niels) Jacobsen Tostrup, res. kapellan Grip og Kvernes
Mette Susanne Eilersdatter Schøller
Sophie Christiansdatter Holberg
Inger Jacobsdatter Tostrup
Jørgen Jørgensen Schaar
Hr. Reinholdt Jacobsen Tostrup, sokneprest Rødøy
Birgitte Pedersdatter Strømer
Jacob Friderichsen "Tostrup" (Budde, til Kvam), kapteinløytnant, kompanisjef og jordeier.
Mette Hansdatter "Tostrup" / "Nøhring"
Anne Margrethe Friderichsdatter Budde
Kaptein, kompanisjef Mathias Eriksen Orning
Anne Axelsdatter Urup
Friderich Godslefsen Budde, til Rødslet (Aalborg), oberst
Helle (Helvig) Axelsdatter Urup
Iver Fredriksen Munk (Lange), til Krogsgaard
Helle Margrethe Thomasdatter Nold
Tønne Jacobsen Huitfeldt
Thomas Nold, lensmann Maglø, kaptein Tøjhuset
Axel Axelsen Urup, til Bæltebjerg
Hoffmesterinne Sidsel Knudsdatter Grubbe
herr Axel Henrichsen Urup
fru Helle Jørgensdatter Marsvin, til Vapnö
Karen Iversdatter Baden (Jernskjegg)
Henrich Erichsen Urup, til Vapnø, Ulen og Skjærsnes, lensherre Stavanger
Ulvhilde Iversdatter (Jernskjegg Baden)
Mads Pedersen Bagge, til Holmegård
Wibeche Beate Bagge, til Holmegaard
Peder Madsen Bagge af Holmegaard
Margrethe Gerlofsdatter Nettelhorst
Birgitte Knudsdatter Wunkesen
Mads Pedersen Bagge, af Holmegaard
Karen Prosdatter Hørby
Knud Knudsen Wunkesen, til Mosbjerggaard
Kristine Iversdatter (Jernskjegg Baden)
Pros Lauridsen Hørby
Oluf Iversen (Jernskjegg Baden)
Jacob Iversen (Jernskjegg Baden)
Volquart Volquartsen Riisbrich
Zilla Volqvartsdatter Riisbrich
Mette Volquartsdatter Riisbrich
Michel Tønnessøn
Ahasverus de Créqui dit la Roche
Anne Knudsdatter Urne
Judithe de Créqui dit la Roche
herr Peder Torbensen Arctander, kapellan
Hr. Peder Lauritsen Scavenius
Karen de Créqui dit la Roche
Christian von Alst
Antonette Augusta de Créqui dit la Roche
Lambert Didriksen
Claus Voigt
Gertrud de Créqui dit la Roche
Wenzel Rothkirch Kaas (mur)
Ahasverus de Créqui dit la Roche, oberstløytnant
Karen Johanne Nielsdatter Lem
Volquart Brodersen Riisbrich
Maren Hansdatter Claussen
Hans Blix
Ingeborg Pedersdatter Lem
Hans Claussen
Willum Hermansøn Garmann
Nils Pedersen Lem
Barbara Pedersdatter Hiorth
Sophie Christiansdatter Holberg
Hr. Nicolai (Niels) Jacobsen Tostrup, res. kapellan Grip og Kvernes
professor baron Ludvig Holberg
Karen Pedersdatter Lem
Christian Nilssøn Holberg
Peder Pedersen Lem
Catharina de Créqui dit la Roche
Maren Marie Helene Pedersdatter Lem
Hans Hansen Lillienskiold
Ludvig Pedersen Lem
Gjertrud Arnoldsdatter de Fine
Abel Pedersdatter Lem
Niels Rasmussen Lindegaard
magister herr Peder Nielsen Lem, sogneprest
Abel Ludvigsdatter Munthe
Christopher Christopherssøn Lem
Iver Andersen Lem
Otto Andersen Lem
Christopher Andersen Lem
Anna Boyesdatter Friis
Nils Andersen Lem
Ludvig Andersen Lem
Ingeborg Andersdatter Lem g. Stub
Anders Andersen Lem
Sogneprest Anders Christophersen Lem
Ingeborg Ludvigsdatter Munthe
Karen Pedersdatter Juul
herr Christoffer Nielssøn Lem, sogneprest
Iver Nielssen Lem, foged
Anna Hansdatter
Emmerense Nielsdatter Lem
Mette Pedersdatter (Jernskjegg Baden)
Niels Pedersen Lem
Emerentze Pedersdatter (Jernskjegg Baden), til Fritzø
Hans (Pallesen) van Mehlen
Claus Eilersen Brockenhuus
Iver Pedersen (Jernskjegg Baden), til Fritzø
Peder Iversen (Jernskjegg Baden), til Fritzø
Margrethe Joachimsdatter (Breide)
Karen Olavsdatter Galde
Iver Jensen Baden (Jernskjegg), til Fritsø
Daniel Svensen Galde til Holleby
Olav Svenson Galde til Tomb
Sven Olavson Galde til Tomb
Ulfhild Henriksdatter Friis, af Holmegård
Olav Svendsson Galde, til Tomb og Hovindsholm
hustru Karen Catharina Engelbretsdatter
Henrik (Elefsson) Friis, til Holma
Ulfhild Brynjulfsdottir Roos af Hjelmsäter
Engelbret Staffensson (Ribbing-Krumme) af Holdeby
Brynjulf Jonssøn Roos af Hjelmsäter
Ingeborg Bentsdotter
Cecilia Jonsdatter Roos
Ulf Holmgeirsson
Håkon Jonsson Roos
Margrethe Eilefsdatter af Naustdal
Jon Havtoresson Roos, til Huseby og Borregård
fru Birgitta Knudsdatter
Ingeborg Håkonsdatter til Sudreim
Håkon Sigurdsson til Sudreim
Sigrid Erlendsdatter
Magnus Jonsson (Stjerne) til Sudreim
Jøns Knutson (Tre Rosor)
Ragnfrid Knutsdatter (Tre Rosor)
Katarina Knutsdatter (Tre Rosor)
Carl Knudsson (Tre Rosor) til Giske
Erik Knutsson (Tre Rosor)
Gørvel Fadersdatter Sparre, til Giske
Peder Nilsson Grip
Truid Gregersen Ulfstand
Lauge Axelssen Brahe
Bodil Knutsdatter (Tre Rosor)
Fader Nilsson Sparre
Knut Alvsson (Tre Rosor)
Görvel Erichsdatter Gyldenstierne
Mette Iversdatter Dyre
Karine Alvsdatter (Tre Rosor)
Odd Alvsson (Tre Rosor)
herr Alv Knutson (Tre Rosor)
husfrue Magnild Oddsdatter av Grefsheim
Agnes Alvsdatter Bolt
Knut Jønsson (Tre Rosor)
Jacob Matssøn (Rømer)
Gjertrud Madsdatter (Rømer)
Olav Ottesson (Rømer)
Margrete Nielsdatter Gyldenløve, godseier
Jens Pallesen Splid Fasti
Gundel Vincentdatter Lunge (Dyre)
Ove Vincentsen Lunge (Dyre)
Helvig Vincentsdatter Lunge (Dyre)
Margrethe Vincentdatter Lunge (Dyre)
Christian Danielsen Bildt till Vrem i Kville
Jöns Danielsen Bildt, till Kåröd
Knud Danielsen Bildt, til Morland
Daniel Knudsen Bildt
Dorothea Jensdatter Bielke, godseier
Sidsel Børgesdatter Juel
Blanceflor Knudsdatter Bildt
Børge Mogensen Juel
Karen Axelsdatter Mowat
baron Ludvig Holgersen Rosenkrantz, til Rosendal Baroni
Karen Knudsdatter Bildt
Axel Andersen Mowat, til Hovland
Knud Danielsen Bildt
Sidsel Romelsdatter Brun
Daniel Ottesen Bildt, til Hafslund
Birgitte Bielke
Blanzeflor Ottesdatter Bildt
Ingeborg Ottesdatter Bildt
Anne Ottesdatter Bildt af Næs, til Kambo
Sigvard Gabrielsen Akeleye
Abel Ottesen Bildt
Knud Ottesen Bildt
Jens Ottesen Bildt, til Hestrup
Otte Gerlofsen Nettelhorst
Mette Ottesdatter Bildt
Gerlof Nettelhorst
Kirsten Ottesdatter Bildt
Ide Sophie Vincentsdatter Bildt
Friederich Otte Friederichsen Budde, oberst
Vincents Ottesen Bildt
Else Andersdatter Friis af Haraldskær
Otte Danielsen Bildt
Inger Jespersdatter Vognsen af Hæstrup
Blanceflor Vincentsdatter Lunge (Dyre)
Daniel Knudsen Bildt, til Abildsgaard & Næs
Abelone Vincentsdatter Lunge (Dyre)
Tønne Gautesson Galde, til Nygård, Tomb og Aaby
Iver Vincenssen Lunge (Dyre)
Anne Vincensdatter Lunge (Dyre)
Kirsten Vincensdatter Lunge (Dyre)
Vincens Vincentsøn Lunge (Dyre)
Eline Nielsdatter Gyldenløve
junker Nils Stensson Sture (Daljunkern)
Helving Nielsdatter Lykke
Jakob Corfitzsen Hardenberg
Niels Nielsen Lykke
Lisbeth Mogensdatter Juel (luel)
Niels Joachimsen Lykke
Johann Friderichsen Budde
Axel Friderichsen Budde
Helle Friderichsdatter Budde
Ursulla Friderichsdatter Budde
Ellen Friderichsdatter Budde
Sophia Friderichsdatter Budde
Matthias Friderichsen Budde, oberstløytnant
Berthe Margrethe Enevoldsdatter Kaas
Regitze Sophie Ovesdatter Giedde
Elisabeth Caspersdatter von Gersdorff
Friederich Otte Friederichsen Budde, oberst
Ide Sophie Vincentsdatter Bildt
Anne Catherina Friderichsdatter Budde
Peder Michelsen Wibe, lensherre
Joachim Friderich Vind, baron
Christopher Heinrich Friderichsen Budde, major
Vibeke Margrethe Knudsdatter von Paselich
Joachim Friderichsen Budde, kavaleriløytnant
Agnethe von Horgen
Karen Axelsdatter Urup
Friderich Mathiasen Budde
Jørgen Axelsen Urup, til Bjørkeberga
Anne Holgersdatter Ulfstand, til Bosø Kloster
Godslef Friderichsen Budde
Axel Friderichsen Budde
Helle Friderichsdatter Budde
Reinholdt von Hoven, generalmajor og godseier
Ellen Friderichsdatter Budde, friherreinne
Christian Diderich von Zernichow, friherre, oberst, felttøymester
Jacob Friderichsen "Tostrup" (Budde, til Kvam), kapteinløytnant, kompanisjef og jordeier.
Mette Hansdatter "Tostrup" / "Nøhring"
Anne Margrethe Friderichsdatter Budde
Kaptein, kompanisjef Mathias Eriksen Orning
Anne Axelsdatter Urup
Friderich Godslefsen Budde, til Rødslet (Aalborg), oberst
Helle (Helvig) Axelsdatter Urup
Iver Fredriksen Munk (Lange), til Krogsgaard
Helle Margrethe Thomasdatter Nold
Tønne Jacobsen Huitfeldt
Thomas Nold, lensmann Maglø, kaptein Tøjhuset
Axel Axelsen Urup, til Bæltebjerg
Hoffmesterinne Sidsel Knudsdatter Grubbe
herr Axel Henrichsen Urup
fru Helle Jørgensdatter Marsvin, til Vapnö
Henrich Erichsen Urup, til Vapnø, Ulen og Skjærsnes, lensherre Stavanger
Karen Iversdatter Baden (Jernskjegg)
Anne Nielsdatter Gyldenløve
Erich Erichsen Urup, til Ulen
Tønne Jacobsen Huitfeldt
Helle Margrethe Thomasdatter Nold
Sophie Amalie Rosenkrantz
Jacob Andersen Huitfeldt
Elsebe Gabrielsdatter Akeleye
Margerthe Pedersdatter Litle
Anders Claussen Huitfeldt
Hans Pederssøn Litle
Ingeborg Nielsdatter Gyldenløve
Peder Hanssøn Litle, til Foss
NN Nielsen Lykke
Lucie Nielsdatter Gyldenløve
Niels Joachimsen Lykke
Gunild Jensdatter Bielke
Vibeke Jensdatter Bielke
Lucie Jensdatter Bielke
Erik Andersen Hvittenstiern
herr Christian Bielke til Ous, admiral
Jørgen Ottesen Bielke til Kærbygaard, major
Ide Dorothea Rosenkrantz
Otte Hansen Bielke til Saxlund, lensherre
Beate Jørgensdatter Rosenkrantz
Hans Ottesen Bielke til Saxlund, oberstløytnant
Anne Olufsdatter Rytter
Otte Jensen Bielke, til Tøndel
Else Hansdatter Rød, til Lade
Karen Jensdatter Bielke, til Hatteberg
Bertel Lauridsen Hørby
Sophie Amalie Rosenkrantz
Tønne Jacobsen Huitfeldt
Axel Børgesen Rosenkrantz til Örup, oberstløytnant
Elsebe Helvig Huitfeldt
Maren Bielke, godseier
Børge Holgersen Rosenkrantz, til Örup
Jens Ottesen Skade
Mette Sophie Ottesdatter Skade
Sophie Bielke
Otte Christoffersen Skade, til Kjærbygaard, Vallund & Tanderup
Hans Schrøder von Løwenhielm
Ide Sophie Ovesdatter Bielke
Ove Bielke, rikskansler
Maren Jensdatter Juel
Maren Ovesdatter Bielke
Dorothea Bielke
Regitze Ovesdatter Giedde
Hedvig Henrichsdatter Lindenow
Christian Danielsen Bildt till Vrem i Kville
Jöns Danielsen Bildt, till Kåröd
Knud Danielsen Bildt, til Morland
Dorothea Jensdatter Bielke, godseier
Daniel Knudsen Bildt
Gabriel Rosensköld
Sophie Amalie Henriksdatter Bielke
Hans Jørgensen Kaas (mur)
Henrik Bielke, riksadmiral
Edel Christoffersdatter Ulfeldt
Christian Bielke
Elisabeth Bielke
Chr. Fr. Gersdorff, generalmajor
Birgitte Bielke
Daniel Ottesen Bildt, til Hafslund
Jens Daniel von Offenberg
Fredrik von Offenberg, til Tøndel
Sophie Amalie Jørgensdatter Bielke, til Birkendegd
Jørgen Bielke, stattholder
Magdalene Sibylle Gersdorff
Christian Frederik Von Marschalck, godseier og kavallerioffiser
Margrethe Bielke, godseier
Johan Frederik Von Marschalck, rikskansler
Jens Ovesen Bielke, rikskansler
Sophie Henrichsdatter Brockenhuus
Mads Pedersen Bagge, til Holmegård
Wibeche Beate Bagge, til Holmegaard
Margrethe Gerlofsdatter Nettelhorst
Peder Madsen Bagge af Holmegaard
Anne Cathrine Gerlofsdatter Nettelhorst
Christian Gerlofsen Nettelhorst
Gerlof Ovesen Nettelhorst
Mille Hansdatter Bernhoft
Ove Gerlofsen Nettelhorst
?Elen
Hans Gerlofsen Nettelhorst
Viveke Ovesdatter Bielke
Gerlof Nettelhorst
Ove (Åge) Jensen Bielke, til Austråt
Margrethe Clausdatter Thott
Maren Jensdatter Bielke
Mogens Vernessøn Svale, lensherre
Jens Tillufssøn Bielke
fru Ingerd Ottesdatter (Rømer), godseier og lensstyrer
Hr. Niels Henrichsøn (Gyldenløve), rikshovmester
Otte Matssøn (Rømer)
fru Ingeborg Lydersdatter (van Bergen), til Austrått
Gro Alvsdatter Bolt
Mads Jacobsson (Rømer)
Katarina Jonsdatter til Sudreim
Alv Haraldsson Bolt
Hans Sigurdsson Stjerne, til Giske
Ingeborg Ågesdatter Thott
Drottsete Sigurd Jonsson (Stjerne) til Sudreim & Giske
Filippa av Neugarten og Everstein
Holger Ottesen Rosenkrantz
Mette Mouridsdatter Krognos
baron Ludvig Holgersen Rosenkrantz, til Rosendal Baroni
Karen Axelsdatter Mowat
Maximilian Holgersen Rosenkrantz
Holger Fredriksen Rosenkrantz
Justina Ursula Maximiliansdatter van der Lauwick
Frederik Holgersen Rosenkrantz
Rigborg Lauridsdatter Brockenhuus
Karen Christophersdatter Gyldenstierne
Margrethe Ottesdatter Rosenkrantz
Jacob Erichsen Rosenkrantz
Erik Ottesen Rosenkrantz
Helvig Jakobsdatter Hardenberg
Anne Ottesdatter Rosenkrantz
Beate Jørgensdatter Rosenkrantz
Otte Hansen Bielke til Saxlund, lensherre
Jørgen Holgersen Rosenkrantz
Christence Jensdatter Juel
Holger (den lærde) Rosenkrantz
Sophie Ottesdatter Brahe
Jørgen Ottesen Rosenkrantz
Dorthe Gundesdatter Lange
Otte Ottesen Rosenkrantz
Ide Mogensdatter Gøye, til Skærvad,
Otte Holgersen Rosenkrantz
Margrethe Ganz
Magdalena Bosdatter Flemming
Holger Erichsen Rosenkrantz
fru Sigrid Erlendsdatter (Losna)
Bo Flemming, til Nesøya
fru Ingerd Erlendsdatter (Losna)
Olav Guttormsson
Arald Gautesson Kane
fru Gudrun Olavsdatter til Nesøya
Erlend Eindridesson af Losna
Jon Svalesson Smør
Ingeborg Jonsdatter til Sudreim
Olav Håkonsson til Nesøya
Agnes Sigurdsdatter af Sudreimr, Giske og Bjarkøy
Jon Marteinsson til Sudreim
Sigurd Havtoresson til Sudreim
Ingebjørg Erlingsdatter til Giske og Bjarkøy
Foreldre
Jon Ivarsson Raud av Sudreimr, baron
NN Toresdatter (Tinghatt)
Havtore Jonssøn av Sudreimr
Agnes Håkonsdatter